• Seksualiteit.nl is de website voor betrouwbare informatie over seks (sex), seksualiteit en relaties.

Rutgers Nisso Groep, kenniscentrum seksualiteit


Home pagina van Jongeren
Home pagina van Ouders
Print deze pagina

Onderzoek primair vaginisme

Het Centrum Seksuologie van het Academisch Ziekenhuis Maastricht (azM) zoekt vrouwen die last hebben van levenslang/primair vaginisme cq een vaginistische reactie.

Voor wetenschappelijk onderzoek zoekt het Centrum Seksuologie van de afdeling Psychologie van het Academisch Ziekenhuis Maastricht (azM) vrouwen die last hebben van levenslang/primair vaginisme cq een vaginistische reactie. Dit zijn vrouwen die niet in staat zijn tot het hebben van geslachtsgemeenschap ondanks hun eigen wens daartoe. Bij een vaginistische reactie is sprake van onwillekeurige aanspannen van de spieren die de schede afsluiten, en de spieren daaromheen.
Dit onderzoek richt zich op vrouwen met vaginisme, bij wie geslachtsgemeenschap nog nooit heeft kunnen plaatsvinden.


Doel van het onderzoek
In deze studie willen wij de werkzaamheid van een korte, actieve en intensieve behandeling vergelijken met vrouwen die op een wachtlijst staan.


We zijn op zoek naar vrouwen:

  • met primair vaginisme, bij wie geslachtsgemeenschap nog nooit heeft plaatsgevonden.
  • tussen de leeftijd van 18 en 65 jaar.
  • met tenminste 3 maanden een heteroseksuele relatie.
  • wiens partner ook bereid is om mee te doen aan de studie.

Inlichtingen
Heeft u vragen over of interesse in deelname aan dit onderzoek, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Kerkhof of mevrouw Mombeek, onderzoeksassistenten, of mevr. R.J. Melles, GZ-psycholoog- seksuoloog NVVS en inhoudelijk coördinator van het CENTRUM SEKSUOLOGIE, afdeling Psychologie (azM), tel. 043-3875686. Ons emailadres is: PMER@smps.azm.nl.



Contact

RSS Feed

Sitemap

Uw zoekterm

In welke gedeelte
Zoeken